• Narodowe Święto Niepodległości
     • Narodowe Święto Niepodległości

     • Święto Niepodległości, które przypada 11 listopada, to najważniejsze święto narodowe Polaków. W tym roku obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Klimontowie uczcili to święto 10 listopada krótkim apelem o charakterze patriotycznym przygotowanym przez klasę IV i V pod kierunkiem Pani Agnieszki Paligi. O godzinie 11.11 cała szkoła uroczyście odśpiewała "Mazurek Dąbrowskiego". Natomiast 11 listopada delegacja ze szkoły uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Niepodległości. W szczególny sposób uczcili odzyskanie niepodległości uczniowie zerówki. Cztery przedstawicielki przedszkola uczestniczyły w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, gdzie wspaniale zaśpiewały legionową piosenkę pt. "Pierwsza Kadrowa".

    • Samorząd Uczniowski
     • Samorząd Uczniowski

     • W październiku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Po wyborach wyłoniony został samorząd w następującym składzie:

      przewodniczący- Mateusz Grzesik, klasa 8

      zastępca- Dominika Ryńca, klasa 8

      skarbnik- Karol Bąkowski, klasa 8

      sekretarze- Maja Przebieracz, klasa 5   Alicja Krupińska, klasa 7

      Pozostali uczniowie tworzą Zarząd: Alicja Nowak, Wojciech Krupiński, Karol Kura, Alicja Motłoch, Julia Kasperczyk, Natalia Korzec, Nikola Sołek, Krystian Kwiecień, Małgorzata Korzec

       

     • Wycieczka do Koplani Soli w Wieliczce w ramach projektu "Odkrywamy Małpolskę"

     • Województwo Małopolskie wspólnie z małopolskimi Gminami  realizuje projekt pn. „Odkrywam Małopolskę”, którego celem jest umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych z terenu Małopolski udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych. 

       

      W roku szkolnym 2021/2022 beneficjentem projektu jest między innymi Szkoła Podstawowa w KlimontowieProjekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

       

      19 listopada uczniowie z klas I - IV z Klimontowa uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki, realizowanej w ramach projektu. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny i starannie zaplanowany, dzięki czemu wyprawę można uznać za wartościową i ciekawą dla dzieci.

       

      Plan wycieczki:

      • Zwiedzanie i korzystanie z Tężni Solankowej w Wieliczce;
      • Zjazd do Kopalni Soli w Wieliczce – obiektu wpisanego na listę UNESCO;
      • Zwiedzanie trasy turystycznej z przewodnikiem;
      • Gry i zabawy w podziemnej sali zabaw Solilandia;
      • Obiad w Komorze Warszawa
      • Wyjazd na powierzchnię.

       

      Większość małych uczniów po raz pierwszy odwiedziła te rejony i było to dla nich prawdziwe „Odkrywanie Małopolski”. Wszystkich zachwyciły przepiękne komory i trasy.

       

      Zachęcamy do oglądania zdjęć w Albumie Fotograficznym.

       

      Projekt „Odkrywamy Małopolskę” stanowi element wsparcia turystyki szkolnej osłabionej w wyniku pandemii . Dzięki projektowi „Odkrywam Małopolskę” dzieci i młodzież ze szkół podstawowych mogą wziąć udział w wycieczkach, podczas których poznają wspaniałe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu.

      Pozostałe cele realizacji Projektu to promocja Małopolski jako miejsca bogatego w atrakcje turystyczne i przyjaznego dla uprawiania turystyki aktywnej oraz różnych form rekreacji i sportu, kształtowanie i zaspokajanie potrzeb poznawczych, rozwój zainteresowań i uzdolnień, upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody, a także zachęcenie do aktywnych form spędzania czasu, poprawa kondycji oraz podniesienie ogólnej sprawności.

       

    • Międzynarodowe spotkanie Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Klimontowie
     • Międzynarodowe spotkanie Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Klimontowie

     • Zagraniczne delegacje składające się z dyrektorów szkół, koordynatorów i nauczycieli  z Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Litwy i Chorwacji gościły w Szkole Podstawowej w Klimontowie w dniach 11–15.10.2021r. Międzynarodowe spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Erasmus+  Our life in our hands!/Nasze życie w naszych rękach! Była to pierwsza wizyta projektowa, która odbyła się po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. Dwa poprzednie spotkania projektowe były przeprowadzone wirtualnie (online). Projekt jest realizowany przez uczniów i nauczycieli z sześciu krajów europejskich w latach 2020 – 2023. Nasza szkoła jest koordynatorem głównym tego projektu.

       

      W uroczystości przywitania gości w szkole wziął udział Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice, Grzegorz Cichy, Dyrektor Centrum Obsługi Oświaty, Marzena Migas, Sekretarz Gminy i Miasta Proszowice, Magdalena Koperczak-Basta, Przewodniczący Komisji Oświaty i Polityki Społecznej, Mieczysław Krzynówek, Główna Księgowa Centrum Obsługi Oświaty, Agnieszka Borzemska, przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta Proszowice, Sołtys Klimontowa, Joanna Piwowarska oraz zaproszeni goście. Licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz Rodzice naszych wychowanków. Dyrektor szkoły, Elżbieta Kocierz przywitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość.

       

      Głównym zadaniem realizowanego projektu Erasmus+ jest edukacja ekologiczna i językowa uczniów. Pracując razem z partnerami, pragniemy troszczyć się o środowisko naturalne i chronić naszą planetę, Ziemię. Wierzymy, że możemy to robić razem.

      Wszyscy obecni obejrzeli z zaciekawieniem przedstawienie o tematyce ekologicznej Ratujmy Ziemię razem! w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

       

          https://drive.google.com/file/d/1qOLex1bTW8sAURZAmGmTyOrP3lY_J-nH/view?usp=sharing     

           

      Młodzi artyści występujący w przedstawieniu dali nam nadzieję, że nasza planeta może być czysta, zadbana i bezpieczna. Ratujmy Ziemię razem! To od nas wszystko zależy. Nasze życie jest w naszych rękach!

      Przybyłe delegacje brały udział w sadzeniu drzewka (Paulownia) zwanego drzewem tlenowym, jako symbolu wspólnej troski o stan środowiska naturalnego. Uczestnicy spotkania mieli też okazję obserwować zajęcia edukacyjne w Oddziale Przedszkolnym oraz w każdej klasie naszej szkoły. Prezentowane zajęcia dotyczyły tematyki ochrony środowiska naturalnego, prawidłowego segregowania odpadów, wykorzystania materiałów wtórnych, zmniejszenia ilości użycia plastiku, stosowania odnawialnych źródeł energii (OZE) w codziennym życiu, oszczędnego wykorzystania surowców naturalnych i wytwarzanej energii. Uczniowie, którzy biorą aktywny udział w realizowanym projekcie,  przedstawili swoją działalność projektową, urządzony w szkole Kącik Ekologiczny oraz zaprezentowali wystawę prac artystycznych wykonanych w myśl zasady 3R, polegającej na ograniczeniu zużycia materiałów, ponownym ich używaniu i przetwarzaniu. Samodzielnie wykonane przez naszych uczniów, nauczycieli i rodziców  prace rękodzielnicze zostały podarowane zagranicznym gościom, jako upominki, które zabrali do swoich szkół.

      Podjęte przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły działania  przyczyniają się w znacznym stopniu do oszczędzania energii i surowców. Uczą jak żyć w zgodzie z naturą, być przyjaznym dla otaczającego nas środowiska i prowadzić zdrowy tryb życia. Zaprezentowane metody i techniki pracy projektowej były bardzo dobrą  okazją do wymiany doświadczeń oraz przedmiotem dyskusji nauczycieli na temat ciekawych i efektywnych  metod i form pracy z uczniami w szkołach partnerskich.      

                                  

       

      W kolejnych dniach nasi Goście uczestniczyli w licznych szkoleniach i prelekcjach. Odwiedzili, między innymi, Instytut Nauk o Środowisku i Centrum Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wzięli udział w prezentacji łodzi i samolotu zasilanego energią słoneczną, które zostały skonstruowane przez studentów AGH w Krakowie i nagrodzone w międzynarodowych konkursach.

      Uczestnicy spotkania brali udział w szkoleniach metodycznych oraz warsztatach ekologicznych na temat ochrony środowiska naturalnego.

      Ponadto, zwiedzili Zamek Królewski na Wawelu, Collegium Maius UJ oraz Rynek Główny w Krakowie. Odwiedzili też obóz koncentracyjny Auschwitz oraz zabytkową kopalnię soli w Wieliczce.

       

      Podczas uroczystego spotkania w szkole odbyło się również  Ślubowanie Klasy I. Dzieci zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Klimontowie przez dyrektora szkoły, Elżbietę Kocierz oraz Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice, Grzegorza Cichego.

       

      Jesteśmy przekonani, że podjęte działania przyczyniają się do podnoszenia świadomości ekologicznej naszych uczniów oraz większej odpowiedzialności za stan naszej planety. Jest to również bardzo dobra okazja doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim w celach komunikacyjnych, ponieważ nasi uczniowie będą mieć możliwość uczestniczenia w spotkaniach projektowych w innych szkołach partnerskich. W następnym roku odbędą się wizyty uczniów i nauczycieli w Hiszpanii i Portugalii, a w kolejnych latach w szkole chorwackiej i litewskiej.

       

    • Odkrywamy Małopolskę- Krynica
     • Odkrywamy Małopolskę- Krynica

     • Województwo Małopolskie wspólnie z małopolskimi Gminami  realizuje projekt pn. „Odkrywam Małopolskę”, którego celem jest umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych z terenu Małopolski udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych. W roku szkolnym 2021/2022 beneficjentem projektu jest między innymi Szkoła Podstawowa w Klimontowie. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

      14 października uczniowie z klas IV-VIII z Klimontowa uczestniczyli w wycieczce do Krynicy, realizowanej w ramach projektu. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny i starannie zaplanowany, dzięki czemu wyprawę można uznać za wartościową i ciekawą dla młodzieży. Przez cały czas uczniom i nauczycielom towarzyszyła Pani przewodnik, która w interesujący sposób przekazywała informacje o  walorach Krynicy. 

      • Wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, platforma widokowa na Jaworzynie, zjazd kolejką do Czarnego Potoku.
      • Posiłek regeneracyjny- obiad.
      • Spacer po Krynicy
      • Pijalnia Główna wód mineralnych w centrum Krynicy, u stóp Góry Parkowej.
      • Wjazd kolejką na stację górną Słotwiny Arena
      • Spacer w Koronach Drzew- wieża widokowa.

      Większość uczniów po raz pierwszy odwiedziła te rejony i było to dla nich prawdziwe „Odkrywanie Małopolski”. Wszystkich zachwyciły przepiękne krajobrazy w tonacji jesiennej, które tym bardziej cieszyły młodych turystów, że aura sprzyjała, a słońce towarzyszyło im przez cały dzień. 

      Zachęcamy do oglądania zdjęć w Albumie Fotograficznym.

       

      Projekt „Odkrywamy Małopolskę” stanowi element wsparcia turystyki szkolnej osłabionej w wyniku pandemii . Dzięki projektowi „Odkrywam Małopolskę” dzieci i młodzież ze szkół podstawowych mogą wziąć udział w wycieczkach, podczas których poznają wspaniałe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu.

      Pozostałe cele realizacji Projektu to promocja Małopolski jako miejsca bogatego w atrakcje turystyczne i przyjaznego dla uprawiania turystyki aktywnej oraz różnych form rekreacji i sportu, kształtowanie i zaspokajanie potrzeb poznawczych, rozwój zainteresowań i uzdolnień, upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody, a także zachęcenie do aktywnych form spędzania czasu, poprawa kondycji oraz podniesienie ogólnej sprawności.

       

    • Wycieczki
     • Wycieczki

     • Choć od początku roku szkolnego nie upłynęły nawet dwa miesiące, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klimontowie uczestniczyli już w wielu ciekawych wycieczkach. Były to zarówno wyprawy o charakterze kulturalnym, przyrodniczym, jak i turystyczno- krajoznawcze.

      • Klasa IV i V w czwartek 23 września z p. Martą Pasternak i p. Joanną Lipowiecką- Gorzkowską odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie oraz Katedrę na Wawelu.
      • W piątek 17 września klasy I i II pod opieką p. Karoliny Klimas i p. Elżbiety Kopeć wybrały się do pasieki w Nowym Brzesku prowadzonej przez P. Wiolettę i Marcina Adamków.
      • 17 września po południu klasy VI-VIII pojechały do kina, aby obejrzeć młodzieżowy film polski pt. „Czarny Młyn”.
      • 14 października uczniowie z klas IV-VIII pojechali na cały dzień do Krynicy. Uczniom na wycieczce towarzyszyły: Pani Barbara Szkwarkowska, Pani Joanna Gorzkowska, Pani Renata Pawłowska, Pani Anna Głąbicka oraz Pani Magdalena Paterek.

       

    • Rocznica wybuchu II wojny światowej
     • Rocznica wybuchu II wojny światowej

     • 6 września 2021r. w Proszowicach miała miejsce uroczystość poświęcona 82 rocznicy wybuchu ll wojny światowej. Naszą szkołę reprezentowali: Pani Dyrektor Elżbieta Kocierz, nauczyciele oraz poczet  sztandarowy. Po zakończonej Mszy Świętej nastąpił przemarsz na cmentarz, gdzie przy grobach poległych 118 żołnierzy Pan Burmistrz Grzegorz Cichy i kilku zasłużonych gości wygłosili przemowy na temat ll wojny światowej i bitwy rozegranej na naszej ziemi. W dalszej kolejności nastąpiło złożenie kwiatów. Uczniowie mogli usłyszeć bardzo ciekawe i cenne informacje na temat tamtych wydarzeń. Była to żywa lekcja historii, patriotyzmu i szacunku dla tych, którzy oddali życie za ojczyznę.

    • Uroczyste odsłonięcie pomnika Lotników
     • Uroczyste odsłonięcie pomnika Lotników

     • Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

      Uroczystość odsłonięcia pomnika Lotników 24 Eskadry Rozpoznawczej Armii „Kraków” to wyjątkowe wydarzenie dla całej społeczności Klimontowa i naszego regionu. Dzięki temu bohaterski wyczyn lotników nie pójdzie w zapomnienie. Jest to żywa lekcja historii dla nas wszystkich, a szczególnie dla dzieci i młodzieży.

      Jestem przekonana, że uroczystość ta pozostanie w naszej pamięci i przyczyni się do kształtowania postawy patriotycznej. To młode pokolenie jest naszą nadzieją na lepsze jutro. To Wy, Drodzy Uczniowie, będziecie decydować o przyszłości naszej Ojczyzny. Wierzę, że przykład lotników, którzy bronili niepodległości naszego kraju w 1939 roku będzie dla nas wszystkich przykładem bohaterstwa i poświęcenia się dla naszej Ojczyzny. To Oni oddali swoje młode życie, abyśmy my żyli w pokoju.

      Będziemy kultywować pamięć o tych ważnych wydarzeniach, a z przykładu postawy lotników czerpać siłę i motywację do efektywnej pracy i nauki w nadchodzącym roku szkolnym oraz w przyszłości.

       

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klimontowie

      mgr Elżbieta Kocierz

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     • Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny odbędzie się o godzinie 8.15. Bezpośrednio po Mszy uczniowie udają się do szkoły, gdzie spotykają się w klasach z wychowawcami. Rodzice uczniów z klasy 0 i I wchodzą z dziećmi do sal, natomiast rodziców uczniów z klas II-VIII prosimy o pozostanie na zewnątrz szkoły. Bardzo prosimy, aby uczniowie i rodzice wchodzący na teren szkoły mieli założone maseczki.

    • Uroczyste odsłonięcie Pomnika Lotników
     • Uroczyste odsłonięcie Pomnika Lotników

     • Zachęcamy wszystkich Uczniów oraz Rodziców do uczestnictwa w uroczystości odsłonięcia pomnika Lotników 24 Eskadry Rozpoznawczej Armii,,Kraków”, która odbędzie się o godzinie 12:00, 29 sierpnia  na placu remizy OSP w Klimontowie.

      Program uroczystości:

      11.30 Zbiórka uczestników.

      12.00 Msza Święta połowa pod wiatą (koncelebra, homilia).

      13.00 Występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Klimontowie.

      13.15 Uroczystości związane z odsłonięciem pomnika

      O godzinie 15.00 rozpocznie się Piknik Lotniczy. Zakończenie uroczystości przewidziane jest na godzinę 18.00.

       

       

    • Podsumowanie projektu
     • Podsumowanie projektu

     • PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU

      „ATTRACTIVE SCHOOLS-HAPPY STUDENTS-BETTER LIFE”

      2018 – 2021

      Pracując razem z partnerskimi szkołami z Rumunii, Włoch, Republiki Północnej
      Macedonii oraz Grecji, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły realizowali w latach 2018 -
      2021 projekt Erasmus+ „Attracive schools – Happy students – Better life”.
      Przeprowadzone działania miały na celu doskonalenie u uczniów umiejętności kluczowych
      oraz kształtowanie postawy otwartości i zrozumienia dla innych tradycji, zwyczajów,
      sposobów zachowania. Sprzyjało to zdobywaniu przez młodych ludzi wiedzy oraz
      zdobywaniu umiejętności w atrakcyjny sposób. Uczyło współpracy oraz rozwijało
      kreatywność uczestników projektu.
      W latach 2020 – 2021 większość zadań projektowych była przeprowadzona online z
      wykorzystaniem Internetu, dwie wizyty projektowe (zaplanowane w 2020r.) we Włoszech i
      w Rumunii zostały odwołane z powodu pandemii. Odbyły się online w 2021r.
       W październiku 2020r. odbyło się spotkanie online za pomocą Zoom, w którym
      uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich, aby podsumować
      dotychczasową działalność, ustalić formy pracy w kolejnych miesiącach oraz sposoby
      upowszechniania rezultatów projektu.
       Wykonano przez wszystkie grupy partnerskie i zaprezentowano na
      międzynarodowym spotkaniu online prezentacje „Autumn in Europe”, które
      przedstawiają w obszerny sposób święta obchodzone w czasie jesieni, tradycje,
      zwyczaje i przyzwyczajenia mieszkańców Rumunii, Grecji, Włoch, Republiki Północnej
      Macedonii oraz Polski. Wykonane prezentacje zostały wzbogacone typową dla
      danego kraju muzyką oraz zdjęciami przedstawiającymi prace plastyczne i artystyczne
      dzieci ze szkół biorących udział w projekcie.
      Zostały przeprowadzone dwie mobilności wirtualne:
       W maju odbyło się 5 dniowe spotkanie wirtualne wszystkich grup partnerskich w
      szkole włoskiej, mające na celu promowanie zasad zdrowego odżywiania się.
      Uczniowie przygotowali i przedstawili prezentacje na temat piramidy żywienia,
      potraw regionalnych oraz rodzajów cateringu. Uczennice klasy VII uczestniczące w
      mobilności wirtualnej przygotowały i przeprowadziły warsztaty kulinarne,
      przygotowując potrawy regionalne. Uczniowie z wszystkich szkół partnerskich
      pracowali w grupach, uczyli się wzajemnie, zdobywali wiedzę oraz umiejętności.
      Doskonalili umiejętności kluczowe. Zdobyli kompetencje międzykulturowe i
      społeczne.

       W czerwcu zostało przeprowadzone 5 dniowe spotkanie online, którego
      gospodarzem była szkoła rumuńska. Głównym jego celem było promowanie
      zdrowego stylu życia blisko natury. Uczestnicy przygotowali i przedstawili
      prezentacje na temat aktywności fizycznych wykonywanych na świeżym powietrzu, a
      także wykonali plakaty na temat ochrony lasów oraz flory i fauny. Uczestnicy
      mobilności zgłębili wiedzę na temat kultury krajów partnerskich. Na podsumowanie
      pracy projektowej odbył się quiz Kahoot dla wszystkich uczestników mobilności
      wirtualnej, w którym nasze uczennice zdobyły pierwsze miejsce.
      Projekt Erasmus+ był bardzo dobrą formą poszerzenia wiedzy uczniów oraz nabycia
      umiejętności kluczowych. Rozwinął ich kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie. W
      ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch spotkaniach projektowych,
      które odbyły się w Grecji oraz w Republice Północnej Macedonii.
      W szkole odbyły się zajęcia z uczniami upowszechniające efekty projektu i promujące
      program Erasmus+. W ostatnim czasie uczniowie klas młodszych uczestniczyli bardzo
      aktywnie w warsztatach projektowych. Poznali zasady zbalansowanej diety i ważność
      aktywności fizycznej w codziennym życiu. Zapoznali się z piramidą żywienia, promowali
      zdrowy sposób odżywiania się, wykonując plakaty oraz projekt „zdrowego talerza”, w
      którym znajdują się posiłki bogate w białko, witaminy i minerały. Ponadto, malowali plakaty
      propagujące ochronę drzewostanu oraz zwierząt i roślin mieszkających w lasach i na
      terenach zielonych. Wykonali wystawę prac oraz prezentację multimedialną, która była
      zaprezentowana dla wszystkich grup partnerskich.
      Powstały produkty pracy projektowej: przewodnik turystyczny zawierający opisy
      licznych atrakcyjnych miejsc w Polsce, Włoszech, Grecji, Rumunii, Republice Północnej
      Macedonii ilustrowany rysunkami dzieci, prezentacje multimedialne, gazetki, wystawy,
      ekspozycje, zajęcia i warsztaty projektowe dla uczniów. Upowszechnianie efektów
      projektu odbywa się w szkole, w środowisku lokalnym i międzynarodowym.

    • Inspiracje...- informacje dla rodziców
     • Inspiracje...- informacje dla rodziców

     • Przed nami ostatni dzień wakacyjnych zajęć.

       

      Dzień 5 - piątek, 9 lipca 2021

       

      8.30 zbiórka, wyjazd do Krakowa. 10.00-12.00 centrum wspinaczkowe Forteca. 12.15- 12.45 spacer na Kopiec Kraka. 13.15-14.15 obiad Sekret Smaku restauracja, ok. 15.15 powrót do szkoły. Na ściankę wspinaczkową prosimy o wygodne ubranie i pełne sportowe buty np. adidasy.

      ....................................................................................................................................................................

      Dziękujemy za wspólnie spędzoną środę. Było bardzo, bardzo gorąco...

      Dzień 4- czwartek, 8 lipca 2021

      Na czwartek zaplanowane zostały zajęcia sportowe, zatem ubranie powinno być wygodne i dostosowane do pogody. Konieczne są nakrycia głowy.

      9.00- zbiórka, wyjazd do Racławic

      9.30- 13.00 pobyt w Racławicach, w tym: spacer na Kopiec Kościuszki, zorganizowane zajęcia sportowe z nauczycielami wf, grillowanie, posiłek (kiełbaski z grilla, rogaliki, piszinger)

      13.30- 14.30 park miejski w Miechowie (park oddany do użytku po dwuletniej rewitalizacji)

      ok. 15- powrót do szkoły

      Za nami drugi dzień zajęć w ramach projektu "Inspiracje na wakacje". Wtorek dzieci spędziły aktywnie i twórczo.

      ........................................................................................................................................................................

      Dzień 3- środa, 7 lipca 2021

      8.30- zbiórka, wyjazd do Krakowa

      10.00-12.00- zajęcia w Parku Trampolin

      -1 godzina zabawa na trampolinach

      -1 godzina GOair Powietrzne Miasto

      ok.12.30-13.30- Obiad w Bistro de Facto

      14.00-15.00- Zabawa i odpoczynek w parku nad Zalewem Nowohuckim (tężnia solankowa, plac zabaw)

      ok.16.00- Powrót do szkoły

      Aby zapewnić dzieciom maksymalny komfort podczas zabawy w Parku Trampolin, wskazane jest luźne, miękkie, wygodne ubranie. Spodenki powinny mieć długość przynajmniej do kolan. Dziewczynki nie ubierają spódniczek ani sukienek. Prosimy, aby dzieci zabrały z sobą podkoszulki na zmianę.

      .............................................................................................................................................................................

      Dziękujemy wszystkim dzieciom za pierwszy wspólnie spędzony wakacyjny dzień. Czekamy na Was jutro!

      Dzień 2- wtorek, 6 lipca 2021

      godzina 9.00- Zbiórka w szkole, wyjazd na basen (MOSIR Proszowice)

      9.30- 11.30- Pobyt na basenie (zajęcia z instruktorem w dwóch grupach, następne swobodna zabawa pod opieką ratownika)

      12.00-13.00- Posiłek w pizzerii Mezzani

      13.30-14.30- Warsztaty plastyczne z animatorem kultury

      ok. 14.45- Zakończenie zajęć

      Dla przypomnienia, na basen prosimy zabrać: ręcznik, strój kąpielowy, klapki, okulary do wody, czepek.

      Brak czepka lub okularów nie stanowi przeszkody do uczestnictwa w zajęciach.

      .....................................................................................................................................................

      Rodzicom, których dzieci zostały zapisane na wakacyjne zajęcia w dniach 5- 9 lipca, przypominamy, że spotkanie organiacyjne odbędzie się w poniedziałek o godzinie 8.15. Spotkanie ma na celu podpisanie wymaganych dokumentów oraz uiszczenie opłaty za udział w zajęciach. 

      Szczegółowy harmonogram na poniedziałek:

      9.00 Wyjazd spod szkoły

      10.00-12.00 Ogród Doświadczeń im. S. Lema

      12.30-13.30 Posiłek (restauracja McDonald)

      13.50- 15.30 Kino, fim pt. "Luca"

      ok. 16.30- powrót do szkoły

    • Inspiracje na wakacje
     • Inspiracje na wakacje

     • Wstępny harmonogram zajęć dla dzieci „Inspiracje na wakacje” (5-9 lipca 2021)

      Poniedziałek, 5 lipca

      Wyjazd do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie

      Posiłek w restauracji McDonald

      Wtorek, 6 lipca

      Basen w Proszowicach, zajęcia z instruktorem oraz czas swobodnej zabawy w wodzie (ok. 1,5-  2 godziny)

      Wyjście na pizzę i lody

      Swobodna zabawa i odpoczynek w Parku Miejskim  w Proszowicach

      Środa, 7 lipca

      Park Trampolin GOJump:

      1 godzina Park Trampolin

      1 godzina GOair Powietrzne Miasto

      Posiłek

      Czwartek, 8 lipca

      Wyjazd do Racławic na Kopiec Kościuszki

      Grillowanie

      Zorganizowane zajęcia sportowe

      Piątek, 9 lipca

      Kraków, Centrum Wspinaczkowe Forteca

      zajęcia na ściance wspinaczkowej z trenerami

      spacer na Kopiec Kraka

      Posiłek

       

      Każdego dnia dzieci otrzymują 1 posiłek, np. McDonald, pizza, kiełbaska z grilla.

      Nad bezpieczeństwem dzieci codziennie czuwa przynajmniej troje opiekunów (nauczyciele SP Klimontów). Na basenie, w Parku Trampolin oraz na ściance wspinaczkowej dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanych trenerów.

      Zapraszamy dzieci uczestniczące w zajęciach wraz z rodzicami/opiekunami prawnymi w poniedziałek 5 lipca do szkoły w Klimontowie na godzinę 8.15. Rodzice podpiszą zgody na udział dziecka w zajęciach w Parku Trampolin oraz na ściance wspinaczkowej, a także na uczestnictwo w pozostałych wycieczkach. Jeżeli rodzic nie może przybyć do szkoły w tym terminie, może podpisać zgody wcześniej w sekretariacie szkolnym u Pani Magdaleny Paterek (codziennie od środy do piątku w godz. 9.00-13.00).

       

      TELEFON DO KONTAKTU Joanna Lipowiecka- Gorzkowska 696 425 071

       

       

       

       

    • Zakończenie roku
     • Zakończenie roku

     • O godzinie 8.15 w Kościele w Klimontowie zostanie odprawiona Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego. Bezpośrednio po Mszy około godziny 9.00 uczniowie spotkają się z Panią Dyrektor Elżbietą Kocierz oraz nauczycielami na sali gimnastycznej, gdzie nastąpi pożegnanie klasy VIII. Następnie uczniowie otrzymają w klasach świadectwa od swoich wychowawców.

    • Wspomnienia z Festynu
     • Wspomnienia z Festynu

     • W niedzielę 20 czerwca w godzinach 15.00-20.00 na boisku w Klimontowie odbył się Festyn Rodzinny. Festyn przygotowany został przez pracowników szkoły, uczniów i rodziców, przy nieocenionej współpracy organizacji działających na terenie Klimontowa: Pani Sołtys Asi Piwowarskiej oraz Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Klubu Sportowego Agricola. Impreza udała się wspaniale, frekwencja była znakomita, dopisała także pogoda- w niedzielne popołudnie na niebie nie pojawiła się ani jedna chmurka.

                Festyn uatrakcyjniły dwa wydarzenia sportowe. Pierwszym był mecz młodych adeptów piłki nożnej trenujących w klubie Agricola z rówieśnikami z Radziemic. Nieco później, o godzinie siedemnastej, do boju przystąpili dorośli: piłkarze Agricoli, nauczyciele, tatusiowie i sympatycy szkoły. Wszyscy piłkarze wykazali się zaangażowaniem i dostarczyli publiczności zgromadzonej na boisku nie mniejszych emocji niż narodowa reprezentacja na Euro 2021. Z pewnością pomógł im znakomity doping w wykonaniu cheerleaderów i cheerleaderek z zerówki.

                Świetną zabawą okazały się konkursy rodzinne, podczas których rywalizowano w takich konkurencjach jak napełnianie zbiornika z wodą za pomocą zakrętki od butelki czy ugniatanie ciasta. Choć konkurencje trudno porównywać do rywalizacji olimpijskich, wyzwoliły w uczestnikach sporo adrenaliny. Co jakiś czas na boiskowej scenie pojawiała się grupka dziewcząt w żółtych koszulkach, która prezentowała żywiołowe i rytmiczne tańce. Wszyscy chętni mogli dołączyć do wspólnej zabawy i wraz z nimi poruszać się w rytm wesołej muzyki.

                Około godziny szóstej rozpoczęły się licytacje. Oferta była bogata: dziewczęcy strój folkowy, bon do restauracji i do pizzerii, kosmetyki do włosów, stylizacja włosów i  paznokci, usługi samochodowe (wymiana opon, oleju), książki, kosz słodyczy. Licytacje prowadziła brawurowo i z poczuciem humoru Pani Basia Szkwarkowska i to dzięki jej urokowi oraz hojności zgromadzonych na festynie gości udało się korzystnie wylicytować wszystkie oferowane przedmioty.

                Długo można wymieniać wszystkie atrakcje festynu… Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa i nawet długa kolejka nie zniechęcała chętnych do zakupienia losu. Podczas losowania nagrody głównej szczęście uśmiechnęło się do Natanka Mnicha z zerówki (bon do Łyżki Lodów) oraz Julki Kasperczyk z klasy V (bon do pizzerii Ricardo). Licznie odwiedzane było stoisko z rękodziełem, gdzie kupowano piękne przedmioty własnoręcznie wykonane przez uczniów oraz członków ich rodzin. W ofercie znajdowały się obrazy, wazony, makatki, biżuteria itp. Część gadżetów to dzieło dziewczynek uczestniczących w projekcie Erasmus+.

      Dzieci mogły przebierać w atrakcjach: fotobudka, dmuchana zjeżdżalnia i dżungla, malowanie twarzy, farbowanie włosów to tylko niektóre z nich. Jeśli komuś zbyt doskwierał upał, w każdej chwili miał możliwość  schłodzić się pod strumieniem wody zapewnionej przez strażaków z OSP Klimontów. Głód i pragnienie można było zaspokoić, korzystając z bogatej oferty kulinarnej: kiełbaski i karkówka z grilla, pyszne, świeże ciasta upieczone przez Mamy, smaczne przekąski przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, wata cukrowa, lody, ciasteczka z wróżbą. Oprócz tego stoisko z napojami oferowało bogaty wybór wód i soków.

      Trzeba podkreślić, że tak duża  impreza jak nasz Festyn nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc wielu ludzi dobrej woli. Wszystkim należą się wyrazy wdzięczności. Materialną i organizacyjną pomocą służyli:

      • Urząd Gminy i Miasta Proszowice
      • Pani Dorota Wądek, Pan Artur Wądek, Pan Michał Mazur- Euro SklepJakubowice, Restauracja Dwa Smaki, Pizzeria Ricardo Opatkowice
      • Państwo Grażyna i Tadeusz Trąbka, firma TE-PE
      • Pan Grzegorz Sopala, firma EICHLER-AUTOMATIC
      • Pani Kamila Starosta, firma Stylizacja Paznokci
      • Pani Monika Margul, firma Ślubna Euforia
      • Firma Bieleccy- Klimatyzacja, Wentylacja, Chłodnictwo
      • Pani Paulina Jędrych- Zwoleń, firma Salon Fryzjerski by Paulina Zwoleń
      • Pani Karolina Kwiecień, FHU Karolina
      • Pan Sebastian Warchoł, Firma Łyżka Lodów,
      • Pani Aneta Kotyza, Pracownia Krawiecka SARA
      • Pan Jarek Mardyła, FHU Widaja

       

      Cały dochód z organizacji Festynu został przeznaczony na przystosowanie szkolnych pomieszczeń na potrzeby niepublicznego przedszkola.

      Dziękujemy!

       

    • Piknik Rodzinny
     • Piknik Rodzinny

     • Szanowni Państwo,

      Drodzy Uczniowie i Rodzice!

       

                Z wielką przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że 20 czerwca 2021 roku o godzinie 15.00 w Klimontowie odbędzie się Piknik Rodzinny, na który serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami i rodzeństwem. Będzie to również okazja do otwarcia nowego boiska sportowego.

                Przewidywane atrakcje:

      • Mecz piłki nożnej – Agricola Klimontów vs reszta świata
      • Konkursy rodzinne
      • Tańce integracyjne
      • Malowanie twarzy
      • Dmuchańce
      • Loteria fantowa
      • Stoisko z rękodziełem
      • Warsztaty ekologiczne
      • Oferta kulinarna: grill, ciasto, napoje, lody oraz degustacja potraw KGW
      • Pokaz OSP Klimontów

      Atrakcje skierowane dla dzieci będą dla nich dostępne bezpłatnie.

                Podczas Pikniku będzie można uzyskać informacje na temat szczepień przeciwko COVID – 19 oraz wziąć udział w spisie powszechnym.

                  Pragniemy poinformować Państwa, że pojawiła się inicjatywa powołania Fundacji na Rzecz Rozwoju Szkoły w Klimontowie, której Fundatorem jest Pan Burmistrz Grzegorz Cichy. Jej celem jest utworzenie na terenie szkoły w Klimontowie niepublicznego, ale bezpłatnego przedszkola dla dzieci trzy i czteroletnich. Uważamy założenie przedszkola za szansę na rozwój naszej szkoły i wsi.

                    Podczas Festynu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na odświeżenie sali przeznaczonej dla dzieci, wybudowanie osobnej szatni oraz sanitariatów. Na ten cel będzie przeznaczony dochód ze sprzedaży ciasta, napojów, lodów, loterii fantowej, rękodzieła oraz grilla.  Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc finansową z Państwa strony.

                    Serdecznie zapraszamy.

      Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

      Szkoły Podstawowej w Klimontowie

    • Mobilności wirtualne
     • Mobilności wirtualne

     • “Our life in our hands!”

      Jeszcze do niedawna pojęcie „mobilność wirtualna” było dla nas niecodzienne i rzadko
      odbywające się w realnym życiu. Dzisiaj wiemy, że sytuacja zmieniła się nie do poznania z powodu
      pandemii Covid – 19 i wirtualne działania są dla nas bardzo powszechne. Realizując projekt
      Erasmus+ „Our life in our hands!” razem z partnerami z Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Litwy i
      Chorwacji, przeprowadziliśmy w ostatnim czasie dwie mobilności wirtualne.
      Pierwsza z nich była w kwietniu w szkole tureckiej. Cykl spotkań odbywał się wieczorami
      przez kilka dni i był przeznaczony dla koordynatorów i nauczycieli biorących udział w tym działaniu
      ze wszystkich szkół partnerskich. Głównym celem spotkań była wymiana wiedzy oraz doświadczeń
      nauczycieli na temat metod i technik pracy z uczniami szkoły podstawowej. Zostały porównane
      programy nauczania obowiązujące w krajach partnerskich. Uczestnicy spotkań prezentowali również
      działania projektowe, które zostały wykonane w ciągu kilku ostatnich miesięcy w szkołach
      partnerskich i miały na celu kształtowanie u uczniów postawy proekologicznej. Nauczyciele
      wymieniali się doświadczeniem, spostrzeżeniami oraz doskonalili formy pracy online. Odbyło się też
      szkolenie na temat użycia programów Canva i genial.ly.
      Kolejna mobilność wirtualna odbyła się w maju i była skierowana do uczniów ze wszystkich
      szkół partnerskich. Uczestnicy spotkań przedstawili swoje grupy projektowe, szkoły oraz ciekawostki
      na temat swoich krajów. Główny problem, który był przedmiotem spotkań dotyczył działań
      związanych z redukcją wytwarzanych odpadów oraz ich ponownym użyciem i przetwarzaniem (3R –
      Reuse, Reduce, Recycle). Jest to ważny problem, ponieważ ludzie wytwarzają coraz więcej śmieci,
      które zanieczyszczają środowisko naturalne i stanowią poważne zagrożenie dla życia na Ziemi.
      Zagadnienie to wiąże się również ze zmianami klimatycznymi, które zachodzą na naszej planecie i
      powodują wiele nieodwracalnych zmian, na przykład, topnienie lodowców, czy wymieranie wielu
      gatunków roślin i zwierząt. Podjęte przez uczestników działania mają na celu nabycie nawyków
      segregowania śmieci, redukowanie ich wytwarzania oraz dawanie starym, niepotrzebnym rzeczom
      „ drugiego życia”.
      Podczas warsztatów projektowych uczniowie wykorzystali materiały wtórne (papier, plastik,
      szkło, tkaniny, drewno, sznurek, niepotrzebne części garderoby), aby stworzyć nowe przedmioty
      codziennego użytku, na przykład, eko-konewkę, apteczkę, segregator, pojemniki na drobiazgi,
      doniczki na kwiaty, wieszak, salaterkę, wazoniki na kwiaty, proporczyki, lampion. Powstały również
      liczne zabawki, drobna biżuteria oraz ozdoby. Uczennice kl. VII, które brały udział w tych działaniach
      zaprezentowały swoje pomysły uczniom z klas I – III. Okazało się, że pomysłowość dzieci przeszła

      nasze oczekiwania. Powstały wspaniałe prace, które zostały zaprezentowane na Eko-wystawie na
      korytarzu szkolnym. Jest to przykład kreatywności najmłodszych uczniów, którzy bardzo chętnie
      wraz ze swoimi wychowawcami włączyli się do działań projektowych Erasmus+ w naszej szkole.
      Na międzynarodowych spotkaniach wirtualnych odbyła się też prezentacja efektów pracy
      uczestników mobilności ze wszystkich szkół partnerskich, quiz Kahoot sprawdzający wiedzę uczniów
      oraz pokaz użycia programu Book Creator. Ponadto, uczniowie ze szkoły goszczącej z Chorwacji
      przedstawili prezentację na temat pierwszej chorwackiej wyspy wolnej od plastiku - Zlarin.
      Jesteśmy przekonani, że realizacja projektu Erasmus+ przyczyni się do zmiany naszych
      codziennych przyzwyczajeń, będziemy bardziej świadomi i przyjaźni dla środowiska naturalnego.
      Dzięki temu zmniejszymy zanieczyszczenie naszej planety i zwiększymy świadomość ekologiczną
      społeczeństwa.

       

      Uczestnicy projektu – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klimontowie
      Koordynator projektu – Urszula Kowalska