• Poznaj Polskę- Kraków
     • Poznaj Polskę- Kraków

     • „Poznaj Polskę” to nowy program Ministerstwa Edukacji i Nauki, a jego celem jest wsparcie szkół w uatrakcyjnieniu procesu edukacyjnego. Przyznawane przez ministra środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych. W ramach tego programu uczniowie mogą odwiedzać muzea, miejsca pamięci, obiekty kultury oraz instytucje popularyzujące osiągnięcia nauki.

      Szkoła Podstawowa w Klimontowie przystąpiła do ministerialnego projektu i zaproponowała uczniom z klas IV-VIII całodniową wycieczkę do Krakowa, podczas której młodzież miała szansę zapoznać się z polską kulturą i dziedzictwem narodowym. Wycieczka odbyła się 18 listopada i wzięło w niej udział 45 uczniów. Bogaty program wycieczki obejmował następujące miejsca i obiekty:

      • Droga Królewska, począwszy od Barbakanu i Bramy Floriańskiej, poprzez Rynek Główny, Kościół Mariacki, Ratusz, Kościół św. Piotra i Pawła oraz Collegium Maius
      • Wzgórze Wawelskie (Katedra, groby, dzwon „Zygmunt”)
      • Rejs statkiem po Wiśle
      • Muzeum- Podziemia Rynku krakowskiego

      Około godziny 15.30 uczniowie mieli szansę podreperować nieco już nadwątlone siły. Udali się do restauracji „Invito”, gdzie odpoczęli i zjedli smaczny, dwudaniowy obiad. Następnie autokarem pojechali do kina i obejrzeli młodzieżowy film „Jak rozmawiać z psem”, promujący najważniejsze życiowe wartości.

      Podczas całej wycieczki młodzieży oraz opiekunkom towarzyszył profesjonalny przewodnik, który przystępnie i ciekawie opowiadał o wszystkich zwiedzanych miejscach.

      Wyprawa niewątpliwie była męcząca, ale jednocześnie bardzo wartościowa i bogata. Dzięki uczestnictwie w wycieczce dzieci bliżej poznały stolicę Małopolski. Zabytkowe miasto Kraków leży blisko Klimontowa, ale na co dzień nie dostrzegamy jego unikatowej wartości.

       

    • Szkoła pamięta
     • Szkoła pamięta

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Szkoła pamięta", poświęconej pielęgnowaniu pamięci o bohaterach narodowych, którzy są związani z naszym regionem. 

      Wykonali wiele prac plastycznych przedstawiających postaci, które odegrały ważna rolę w naszej "małej ojczyźnie". Są to bohaterowie walczący o wolność i niepodległość z czasów bitew i wojen, oraz królowie, którzy wielokrotnie odwiedzali nasze okolice. Przykładem może być Sw. Jadwiga Królowa- patronka naszej szkoły. 

      Przed przystąpieniem do prac dzieci zapoznały się z różnymi pozycjami książkowymi dotyczącymi ziemi proszowickiej" oraz przekazami ustnymi.

      Prace plastyczne uczniów można podziwiać w Albumie fotograficznym.

    • Narodowe Święto Niepodległości
     • Narodowe Święto Niepodległości

     • Święto Niepodległości, które przypada 11 listopada, to najważniejsze święto narodowe Polaków. W tym roku obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Klimontowie uczcili to święto 10 listopada krótkim apelem o charakterze patriotycznym przygotowanym przez klasę IV i V pod kierunkiem Pani Agnieszki Paligi. O godzinie 11.11 cała szkoła uroczyście odśpiewała "Mazurek Dąbrowskiego". Natomiast 11 listopada delegacja ze szkoły uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Niepodległości. W szczególny sposób uczcili odzyskanie niepodległości uczniowie zerówki. Cztery przedstawicielki przedszkola uczestniczyły w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, gdzie wspaniale zaśpiewały legionową piosenkę pt. "Pierwsza Kadrowa".

    • Samorząd Uczniowski
     • Samorząd Uczniowski

     • W październiku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Po wyborach wyłoniony został samorząd w następującym składzie:

      przewodniczący- Mateusz Grzesik, klasa 8

      zastępca- Dominika Ryńca, klasa 8

      skarbnik- Karol Bąkowski, klasa 8

      sekretarze- Maja Przebieracz, klasa 5   Alicja Krupińska, klasa 7

      Pozostali uczniowie tworzą Zarząd: Alicja Nowak, Wojciech Krupiński, Karol Kura, Alicja Motłoch, Julia Kasperczyk, Natalia Korzec, Nikola Sołek, Krystian Kwiecień, Małgorzata Korzec