• Międzynarodowa wymiana uczniów Erasmus + w Szkole Podstawowej w Klimontowie
          • Międzynarodowa wymiana uczniów Erasmus + w Szkole Podstawowej w Klimontowie

          •  

            Był to tydzień pełen niezwykłych wrażeń. Międzynarodowe delegacje uczniów
            i nauczycieli z Grecji, Rumunii, Republiki Północnej Macedonii i Włoch gościły Szkole Podstawowej w Klimontowie, aby wspólnie realizować projekt Erasmus+ pod hasłem „Attractive schools – happy students – better life/Atrakcyjne szkoły – zadowoleni uczniowie – lepsze życie”. W poniedziałek (1 kwietnia 2019r.) odbyło się uroczyste powitanie grup projektowych, w którym wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Samorządu oraz pracownicy Gminy i Miasta Proszowice na czele z Panem Burmistrzem, Grzegorzem Cichym.

            Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny, mający na celu przybliżenie uczestnikom elementów polskiej kultury oraz atrakcji turystycznych naszego regionu. Nie zabrakło tradycyjnego krakowiaka w strojach regionalnych, legendy o smoku wawelskim oraz lajkonika, który wzbudził duże zainteresowanie gości. Celem przekazu artystycznego było pokazanie miejsca i znaczenia polskiej kultury w świecie i w Europie.

            W szkole odbyła się też międzynarodowa konferencja dla nauczycieli oraz prezentacje uczniów na temat najciekawszych atrakcji turystycznych w krajach projektu. Następnie, uczestnicy spotkania wzięli udział w zajęciach artystycznych w szkole, które były uwieńczone wystawą prac uczniów  z Rumunii, Grecji, Republiki Północnej Macedonii, Włoch i Polski.  

            W kolejnych dniach minionego tygodnia międzynarodowa grupa pracowała aktywnie, aby realizować kolejne cele i założenia wspólnego projektu Erasmus+. Program wizyty był bardzo bogaty. Odbyły się zajęcia językowe, integracyjne, warsztaty artystyczne w naszej szkole, w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach oraz w Caritasie. Goście
            i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze miejskiej w Proszowicach. Uczestniczyli
            w zajęciach językowych przeprowadzonych przez „native speakera” z Anglii oraz
            w warsztatach o historii „obwarzanka krakowskiego” w języku angielskim. Mieli też okazję zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, Wawel, Kościół Mariacki oraz Muzeum w podziemiach Rynku Głównego. Jako młodzi artyści uczestnicy projektu brali udział w plenerze malarskim na Rynku w Krakowie.

            Był to czas wspólnej pracy, który zaowocował nabyciem wielu umiejętności. Uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach, komunikowali się w języku angielskim oraz zdobywali wiedzę i kompetencje. Ich zadaniem było namalowanie celu swojej wymarzonej podróży oraz uzasadnienie swojego wyboru. W efekcie tej pracy powstał wspólny album  składający się z prac artystycznych wykonanych przez uczniów oraz opisów atrakcji turystycznych w języku angielskim i w językach wszystkich krajów partnerskich biorących udział w projekcie.

            Jesteśmy przekonani, że realizacja projektu Erasmus+ to szansa wielostronnego  rozwoju młodych ludzi, którzy aktywnie włączyli się w jego realizację. W maju 2019 roku grupa uczniów z klasy VIII pojedzie na kolejne spotkanie projektowe, które odbędzie się
            w szkole partnerskiej w Grecji.

            Dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wielu osobom, które pomagały w zorganizowaniu tego międzynarodowego spotkania i realizacji projektu Erasmus+.

            Koordynator projektu Urszula Kowalska

        • Dobrze Cię widzieć
          • Dobrze Cię widzieć

          • Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe. Kampania społeczna „Dobrze Cię widzieć” ma na celu ochronę dzieci przed wypadkami oraz wykształcenie właściwych sposobów zachowania się na drogach. Akcja współfinansowana jest przez Fundusz Sprawiedliwości, a jej ambasadorem jest aktor Cezary Pazura.

            Opracowała: K. Przeniosło

        • Bal karnawałowy
          • Bal karnawałowy

          • Jak co roku w naszej szkole odbył się wyczekiwany przez uczniów bal karnawałowy. Dzieci przebrane we wspaniałe i pomysłowe stroje tańczyły w rytm wesołej muzyki. Tańce przeplatane były zabawami przygotowanymi przez samorząd szkolny.

            K. Przeniosło

        • Realizacja projektu "Młodzi i Kreatywni"
          • Realizacja projektu "Młodzi i Kreatywni"

          • Realizując projekt English Teaching Young and Creative/Młodzi i Kreatywni, uczniowie  zdobywają wiedzę i umiejętności z języka angielskiego, sztuki oraz informatyki. Praca jest podzielona na kilka części i jest realizowana sukcesywnie. Uczestnicy projektu współpracują na platformie eTwinning ze szkołami partnerskimi
            z Bułgarii, Ukrainy, Gruzji, Turcji i Jordanii. Jest to kreatywna forma pracy, która pozwala wspólnie zrealizować zadania pogrupowane tematycznie:

            Działanie „YOU AND ME” to poszukiwanie partnera, zakładanie projektu, przedstawienie się uczestników, szkół, regionów. Symbole polskości oraz prezentacja w języku angielskim w formie plakatu i albumów. Uczniowie wymieniają  się wiedzą i materiałami projektowymi, wspólnie tworzą stronę Twin Space projektu, grę kulturowo-językową o krajach partnerskich. Uczestnicy projektu byli w Centrum Nauki, gdzie zgłębiali wiedzę z zakresu nauk ścisłych w formie dwujęzycznej. Na podsumowanie odbył się quiz, który pokazał, że uczniowie wiele się nauczyli i rozwinęli kompetencje językowe. Ponadto, użycie języka angielskiego w celach komunikacyjnych poza salą lekcyjną przynosi lepsze rezultaty i motywuje uczniów do bardziej efektywnej pracy.

             

            Działanie „CELEBRATE TOGETHER” to dzielenie się wiedzą z partnerami projektu na temat tradycji i zwyczajów, pisanie kartek świątecznych oraz życzeń noworocznych, tworzenie krzyżówek, zgadywanek oraz zabaw językowych, odkrywanie różnic i podobieństw, uczenie się wymiany informacji, pisanie wiadomości, wymiana korespondencji w języku angielskim. Odbyły się dyskusje w grupie, słuchanie i śpiewanie kolęd, gry i zabawy językowe, własnoręczne wykonanie i  pisanie kartek, życzeń, opis tradycji. Zostały napisane krótkie artykuły.

            Ponadto, dzieci uczestniczyły w warsztatach językowo-kulturowych w świetlicy dwujęzycznej w Kazimierzy Wielkiej oraz rozmawiały z „native speaker”. Anglikiem, który mieszka ze swoją rodziną w Polsce. Była to dobra okazja doskonalenia umiejętności komunikatywnych w języku angielskim. Uczniowie wykonywali zadania, odgadywali zgadywanki, odpowiadali na pytania, brali udział w grze językowej oraz nauczyli się piosenki w języku angielskim. Dzięki temu, zauważyli ważność uczenia się języka angielskiego i potrzebę ciągłego doskonalenia swoich umiejętności językowych. Była to atrakcyjna forma nauki poprzez kreatywną zabawę, która przyczynia się do ogólnego rozwoju młodego człowieka i szerszego patrzenia na otaczający go świat.

            Koordynator projektu – Urszula Kowalska

              

            Projekt „Młodzi i Kreatywni” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

             

        • Międzynarodowe spotkanie nauczycieli we Włoszech
          • Międzynarodowe spotkanie nauczycieli we Włoszech

          • Międzynarodowe szkolenie nauczycieli typu „Job shadowing”, odbyło się w lutym 2019r. we włoskiej szkole partnerskiej  ISTITUTO COMPRENSIVO MAGLIE. Wzięli w nim udział koordynatorzy projektu oraz nauczyciele i dyrektorzy wszystkich szkół partnerskich. Miało ono na celu poznanie systemu edukacyjnego we Włoszech oraz porównanie go z innymi, które obowiązują w innych krajach partnerskich (Grecja, Rumunia, Macedonia, Polska), wymianę doświadczeń  dotyczącą pracy szkoły oraz metod i technik stosowanych podczas pracy dydaktycznej z dziećmi w przedszkolu oraz uczniami w szkole podstawowej i średniej. Nauczyciele ze szkół partnerskich mieli możliwość obserwacji lekcji oraz wspólnej dyskusji na temat efektywności stosowanych metod pracy. Była to doskonała okazja wymiany zdań oraz możliwość porównania technik stosowanych w pięciu krajach partnerskich projektu. Wszyscy nauczyciele uczestniczący w szkoleniu byli pod wrażeniem organizacji pracy tej szkoły oraz nowoczesnego sprzętu, który stanowi wyposażenie każdej sali lekcyjnej i wspomaga proces nauczania dzieci i młodzieży.

            Międzynarodowa grupa nauczycieli odwiedziła też szkołę podstawową z oddziałami integracyjnymi, w której uczą się dzieci w małych grupach pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego zajęcia oraz dwóch nauczycieli wspomagających. Duże wrażenie wywarły na uczestnikach szkolenia sale terapeutyczne, które wspomagają naukę dzieci z różnymi dysfunkcjami. Pomoce dydaktyczne oraz elektroniczne wyposażenie klasopracowni pomagają uczniom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz przyczyniają się do rozwoju emocjonalnego i społecznego jego wychowanków.

            Następne spotkanie projektowe Erasmus+ odbędzie się w kwietniu b.r. w naszej szkole. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do współpracy w przygotowaniu tego ważnego wydarzenia w życiu całej społeczności szkolnej.          

            Koordynator projektu – Urszula Kowalska

        • Realizacja projektu Erasmus +
          • Realizacja projektu Erasmus +

          •  

            W Szkole Podstawowej w Klimontowie jest realizowany projekt Erasmus+ “Attractive schools – happy students – better life” przy współpracy z czterema szkołami partnerskimi z krajów europejskich tj. Włochy, Rumunia, Macedonia i Grecja. Projekt obejmuje wspólne działania mające na celu głównie doskonalenie kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, świadomość i ekspresja kulturowa). Działania, mające na celu doskonalenie tych kompetencji, są włączone do programu pracy szkoły i realizowane na wielu zajęciach lekcyjnych oraz na pozalekcyjnych warsztatach projektowych.

            Realizując projekt, uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zostały zrealizowane działania:

            • Promowanie programu Erasmus+ oraz głównych celów międzynarodowego projektu „Attractive schools - happy students - better life” w środowisku szkolnym, lokalnym oraz w regionie. Nabór uczestników projektu oraz podział zadań do wykonania indywidualnie oraz w grupach projektowych.
            • Przygotowanie przez uczestników plakatów na temat krajów partnerskich zawierających ogólne informacje, symbole narodowe, opisy atrakcji turystycznych oraz ciekawostki dotyczące kultury danego państwa.
            • Prezentacje o krajach partnerskich przygotowane przez uczniów starszych klas dla dzieci z klas młodszych. Przeprowadzenie quizów europejskich poszerzających wiedzę uczniów o kulturze krajów partnerskich
            • Przygotowanie prezentacji na temat naszej szkoły oraz systemu edukacyjnego w Polsce z uwzględnieniem ostatnich zmian w szkołach podstawowych i średnich.
            • Przeprowadzenie warsztatów artystycznych z uczniami szkoły podstawowej rozwijającymi umiejętności plastyczne uczestników, wrażliwość, świadomość i ekspresję kulturową. Wykonanie ekspozycji w szkole dla szerokiego grona uczniów, nauczycieli i rodziców.
            • Nawiązanie współpracy z pracownikami Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach, aby skorzystać z ich artystycznego doświadczenia pracy  z dziećmi i młodzieżą z wykorzystaniem nowych dla nas technik malarskich.
            • Przeprowadzenie warsztatów tanecznych, artystycznych i językowych, na których uczestnicy przygotowują się do międzynarodowego spotkania i wymiany grup uczniów z wszystkich krajów partnerskich w naszej szkole w kwietniu 2019r.
            • Urządzenie kącika Erasmus+ oraz ekspozycji na temat realizowanego  projektu “Attractive schools – happy students – better life” w celu promocji oraz upowszechniania efektów projektu w szkole i w środowisku lokalnym.
            • Przeprowadzenie konkursu na najlepszą polską propozycję logo projektu. Wykonanie prac przez uczniów oraz ich ekspozycja w szkole.
            • Uczenie postawy tolerancji w stosunku do innych kultur, języków i tradycji poprzez poznawanie innych krajów oraz zwyczajów ich mieszkańców. Wykorzystanie metody gry plenerowej oraz uczenia się poprzez zabawę i nowe doświadczenie. Wizyta w Centrum Kultury Japońskiej w Krakowie (wirtualna podróż do kraju kwitnącej wiśni, warsztaty origami i tradycyjnego parzenia herbaty).
            • Praca w Klubie Erasmus+ skupiającym uczniów i nauczycieli uczestniczących w projekcie. Prezentacja działań, dyskusje, ewaluacja i upowszechnianie efektów projektu w szkole i poza nią.
            • Przygotowania do wymiany uczniów, która odbędzie się w maju b.r. w Grecji. 

        • Wycieczka klas IV-VI
          • Wycieczka klas IV-VI

          • 11 stycznia 2019 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Klimontowie wraz  z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu był Park Trampolin - Go Jump. Tam, pod bacznym okiem instruktorów, dzieci świetnie się bawiły, korzystając z wielu atrakcji tego miejsca. Następnie wycieczkowicze udali się do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Tam poznali bliżej intrygujący świat odległej kultury japońskiej, brali udział w pokazie parzenia herbaty połączonym z degustacją oraz poznawali tajniki origami – sztuki składania papieru. Zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń powrócili do domów.

          • Patriotyczne uroczystości w Proszowicach

          • W niedzielę 11 listopada Pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowiewzięli udział w uroczystości 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Proszowicach. Wydarzenie rozpoczęło odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego " na rynku.  Po hymnie wszyscy zebrani wzięli udział  w Mszy Świętej. Następnie w centrum miasta odbył się występ uczniów ze szkoły w Piotrkowicach Małych. Pan Grzegorz Cichy, Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice  wygłosił przemówienie o historii Polski dążącej do niepodległości. Po przemowie delegacje uczestniczące w uroczystości złożyły kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Uczniowie ze szkoły w Proszowicach zatańczyli Poloneza. Nasza szkoła wraz z innymi brała udział w utworzeniu flagi naszego kraju z czerwonych oraz białych zniczy. Flaga ta została utworzona pod pomnikiem Kościuszki, a następnie po godzinie 17 rozświetlała rynek, mieniąc się patriotycznymi barwami. W tym samym czasie mieszkańcy naszej Gminy i Powiatu przybyli na uroczyste śpiewanie pieśni patriotycznych. Biorąc udział w tym szczególnym wydarzeniu, czuliśmy wzruszenie i wielką dumę z naszego kraju. 

            P. Bobrowska, E. Bańbuła (SU)

        • Zabawy andrzejkowe
          • Zabawy andrzejkowe

          • 28 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Samorząd Szkolny przygotował dla swoich młodszych kolegów wróżby andrzejkowe. Można było dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, miłość, a może jakaś fantastyczna niespodzianka. W przerwie uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się znakomicie.

        • Uczciliśmy niepodległą Polskę
          • Uczciliśmy niepodległą Polskę

          • W całej Polsce uroczyście obchodzono setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległosci. W naszej szkole także dołożyliśmy starań, aby ta wyjątkowa dla naszej ojczyzny data miała odpowiednią oprawę i rangę. Złożyło się na to szereg działań, w które zaangażowani byli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz społeczność lokalna.

            9 listopada o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej, by wspólnie zaśpiewać "Mazurek Dąbrowskiego".

            Uczniowie z klas II-VI wzięli udział w konkursie kaligraficznym, który polegał na pięknym przepisaniu czterech strof oraz refrenu hymnu narodowego (I miejsce Maja Przebieracz, klasa II)

            Uczniowie z klas VII, VIII i III gimnazjalnej uczestniczyli w konkursie wiedzowym "100 lat niepodległości" (I miejsce Oliwia Kaczor, klasa III g)

            Wszystkie chętne dzieci nagrywały teledyski do pieśni i piosenek patriotycznych.

            Zorganizowany został konkurs plastyczny "Polska moja ojczyzna" (I miejsce Julia Karbowniczek)

            9 listopada o godzinie 18.00 odbyła się uroczysta wieczornica pt. "Kartki z kalendarza", na którą zaproszeni zostali rodzice i dziadkowie naszych uczniów oraz przedstawiciele społeczności lokalnej.

            Przygotowano okolicznościowe gazetki i ekspozycje ścienne.

             

             

        • Erasmus +
          • Erasmus +

          • W latach 2018 – 20 w Szkole Podstawowej w Klimontowie jest realizowany projekt Erasmus+ “Attractive school – happy students – better life” przy współpracy z czterema szkołami partnerskimi z krajów europejskich tj. Włochy, Rumunia, Macedonia i Grecja. Projekt obejmuje wspólne działania mające na celu głównie doskonalenie kompetencji kluczowych podczas zajęć lekcyjnych oraz dodatkowych aktywności, które będą dążyć do osiągnięcia zakładanego celu.

            Uczniowie zdobywają kompetencje kluczowe jako połączenie wiedzy, umiejętności i postaw odpowiednich do sytuacji. Kompetencje kluczowe to te, których wszyscy potrzebują do samorealizacji i rozwoju osobistego, bycia aktywnym obywatelem, integracji społecznej i samokształcenia.

            W ramach realizacji projektu uczniowie zwrócą szczególna uwagę na:

            • Porozumiewanie się w językach obcych – doskonalenie kompetencji komunikatywnych w zakresie języka angielskiego, również poprzez wyjazdy do krajów partnerskich w ramach wymiany międzynarodowej uczniów,
            • Kompetencje informatyczne obejmujące zdolność poszukiwania, gromadzenia i przetwarzania informacji oraz ich wykorzystania poprzez użycie nowoczesnych TIK,
            • Umiejętność uczenia się, obejmująca wyrabianie świadomości własnego procesu uczenia się, identyfikowanie dostępnych możliwości oraz zdolność pokonywania przeszkód w celu osiągnięcia powodzenia w uczeniu się,
            • Świadomość i ekspresja kulturowa – rozumienie własnej kultury oraz uczenie się szacunku i postawy tolerancji wobec różnorodności ekspresji kulturowej w Europie i w świecie.

              “Attractive school – happy students – better life”

              WŁOCHY – RUMUNIA – MACEDONIA – GRECJA – POLSKA

          • Młodzi i kreatywni

          • W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Klimontowie jest realizowany projekt YOUNG AND CREATIVE/ MŁODZI I KREATYWNI, którego głównym celem jest doskonalenie umiejętności w zakresie języka angielskiego. Program zajęć  obejmuje też zagadnienia związane z przedmiotami takimi jak:

            - informatyka (wprowadzenie nowych dla uczniów technik informacyjno-komunikacyjnych, które są innowacyjne dla uczestników projektu, na przykład: Prezi, collage, padlet, animacje, fotografie interaktywne, gry on-line, mapy myślowe),

            - sztuka (tworzenie prac plastycznych, plakatów, wykonywanie wystaw fotografii, tworzenie wystaw cyfrowych),

            - geografia (wiadomości dotyczące własnego kraju oraz krajów partnerskich, symbole narodowe, położenie na mapie Europy i świata, krainy geograficzne, pogoda, klimat, atrakcje turystyczne),

            - wiedza o kulturze (sztuka, literatura, kulinaria, formy rozrywki, atrakcje turystyczne, sposoby spędzania wolnego czasu, sport).

            W projekcie biorą udział uczniowie z klas IV – VI szkoły podstawowej. Uczestnicy pogłębią swoją wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego swojego regionu, kraju oraz krajów partnerów projektu. Promują swoją lokalną oraz narodową tożsamość. Uczą się tolerancji wobec innych tradycji, zwyczajów i sposobów postrzegania świata. Zauważają aspekt różnorodności kulturowej oraz ważność współpracy międzynarodowej. Wspólnie wykonują działania projektowe, komunikują się i wymieniają się nowymi doświadczeniami. Uczestnicy projektu pracują zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Dzięki temu podjęte działania są ciekawsze, mobilizujące do pracy oraz rywalizacji. Wyzwala to pozytywną energię i chęć osiągania coraz lepszych wyników w uczeniu się języka angielskiego i innych przedmiotów. Jest to realne wykorzystanie swojej wiedzy w praktyce, komunikacja jest żywa i osadzona w realiach życia codziennego nastolatka. Praca w projekcie jest podzielona na kilka części.

            W pierwszym etapie projektu uczestnicy szukają partnerów i zakładają projekt YOUNG and CREATIVE na platformie eTwinning. Dzięki temu wszystkie działania są ciekawsze i wzbogacone przez międzynarodową współpracę szkół z kilku krajów europejskich (Polska, Bułgaria, Ukraina) oraz azjatyckich (Turcja, Gruzja i Jordania). 

            Projekt Młodzi i Kreatywni realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

            Koordynator  projektu – Urszula Kowalska

        • Spotkanie autorskie
          • Spotkanie autorskie

          • 24 października uczniowie klasy VIII i III gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu literackim z pisarzem Jakubem Skworzem - twórcą interesujących publikacji dla dzieci i młodzieży. To właśnie jedna z nich pt. „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz” otwierająca serię pn. „Wciągające książki o wielkich Polakach” była tematem przygotowanej przez autora prezentacji multimedialnej dla młodzieży. Jakub Skworz zaprezentował sylwetkę Adama Mickiewicza w taki sposób, aby uczestnicy spotkania mogli popatrzeć na niego jak na zwyczajnego człowieka. Przyjrzeć się Adasiowi w okresie dzieciństwa, potem studenckiego życia, kiedy musiał zarabiać na swoje utrzymanie, kiedy kochał i był kochany i kiedy przeżywał wielkie dramaty. Pisarz w sposób prosty i zrozumiały pokazał uczniom różne konteksty historyczne mające duży wpływ na życie i twórczość wielkiego romantyka. Jakub Skworz obrazując drogę Adama Mickiewicza do poetyckich wyżyn uzmysłowił uczestnikom spotkania wielką siłę marzeń i pasji, za którymi należy podążać.

            Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Instytut Książki projektu Dyskusyjne Kluby Książki i aktywnego uczestnictwa w nim Biblioteki Publicznej w Ostrowie, dzięki uprzejmości Pani Haliny Rokity.

        • Samorząd Szkolny
          • Samorząd Szkolny

          • O października w szkole funkcjonuje nowo wybrany Samorząd Szkolny. Oto jego skład, ogłoszony na apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej:

            Przewodnicząca- Patrycja Bobrowska (88 głosów)

            zastępcy- Oliwia Musiał (75), Natalia Klimek ((47)

            Skarbnik- Ewelina Bańbuła (69), Weronika Wesołek (42)

            Sekretarz- Oliwia Noga (41), Dominika Ryńca (30)

            Zarząd- Weronika Wiecha, Marcin Molenda, Karolina Kapusta, Grzegorz Łach, Szymon Kozerski, Krzysztof Deka, Damian Pająk, Karolina Gołdyn, Kacper Fryt, Krystian Kwiecień, Olaf Grzyb

        • Widowisko Dumy i Radości
          • Widowisko Dumy i Radości

          • Przedstawiciele społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Klimontowie wraz  z nauczycielami w dniu 19 października 2018 roku uczestniczyli w Widowisku Dumy i Radości  w Krakowie zorganizowanym przez Małopolską Kurator Oświaty.

            Uroczystość powstała z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i była świadectwem miłości do Ojczyzny, dumy z Niepodległej i radości, że możemy żyć w wolnym kraju. Widowisko rozpoczęło się Mszą Świętą na Wzgórzu Wawelskim, koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję ks. Arcybiskupa M. Jędraszewskiego. Następnie wielotysięczny orszak przeszedł ulicami miasta do Parku Jordana. Tam odbyła się prezentacja szkół oraz występy.

            Było to wyjątkowe wydarzenie! A. Paliga

        • Ślubowanie
          • Ślubowanie

          • 14 października 2018r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość- ślubowanie klasy pierwszej. To bardzo ważny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pani Dyrektor Elżbieta Kocierz symbolicznie pasowała każde dziecko na ucznia. Pierwszoklasiści recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy i kuferki edukacyjne. K. Przeniosło

        • Niezwojowice
          • Niezwojowice

          • Dnia 22.10.2018r. dzieci z klas 0, I, II i III odwiedziły zagrodę edukacyjną „Pszczółki” w Niezwojowicach. Uczniowie obejrzeli makietę przedstawiającą bitwę pod Racławicami i słuchali opowiadania o tym historycznym wydarzeniu. Brali udział w warsztatach z pisania gęsim piórem oraz piekli rogaliki z marmoladą. Dzieci zobaczyły obraz przedstawiający życie rodziny pszczelej, wysłuchały bajki o pszczołach oraz samodzielnie składały ule. Ważnym punktem wycieczki było pieczenie ziemniaków w ognisku, które następnie uczniowie zjedli ze smakiem. Wyjazd był bardzo udany, co widać po zadowolonych minach dzieci. Uczestnicy wycieczki oraz ich opiekunowie dziękują państwu Król za serdeczne przyjęcie i gościnność. K. Przeniosło

        • Zakopane, Zakopane
          • Zakopane, Zakopane

          • 21 września 2018roku uczniowie klas II-VI szkoły podstawowej w Klimontowie wraz    z opiekunami  wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Autostrada Kluczowych Kompetencji”. Wszyscy wyruszyli pieszo na czele z panią przewodnik z Zębu na Gubałówkę,

            skąd podziwiać było można  przepiękną panoramę miasta i gór. Następnie kolejką górską nasi turyści zjechali w dół, aby  zakupić drobne pamiątki.

            Potem uczestnicy wycieczki zwiedzili kościół na Krzeptówkach i zobaczyli skocznię narciarską Wielka Krokiew, wchodzącą w skład Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

            Przed wyruszeniem w drogę powrotną wycieczkowicze odwiedzili także Mc Donalds.

            Wszyscy, pełni niesamowitych wrażeń, powrócili do domów.

            NADESŁAŁA Agnieszka Paliga

        • Spotkanie z policjantami
          • Spotkanie z policjantami

          • 4 X 2018r.  policjanci z wydziału Ruchu Drogowego w Proszowicach  spotkali się z uczniami klas 0-III. Prelekcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych w czasie drogi do szkoły, poprzez promowanie bezpiecznych postaw i zachowań. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Policjanci przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach.  Apelowali do wszystkich zebranych o konieczności noszenia kamizelek lub elementów odblaskowych.

            Karolina Przeniosło

        • Rocznica bitwy pod Proszowicami
          • Rocznica bitwy pod Proszowicami

          • W piątek siódmego września przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Klimontowie wzięli udział w obchodach rocznicy bitwy pod Proszowicami. Spośród uczniów reprezentowali nas: Oliwia Kaczor, Oliwia Musiał, Patrycja Bobrowska, Ewelina Bańbuła, Adrian Sołek oraz Michał Juszczyk. Uroczystości rozpoczęły się na proszowskim Rynku, nastepnie uczestnicy przemaszerowali do kościoła, gdzie wzięli udział w Mszy Świętej. Dalsza część uroczystości miała miejsce na cmentarzu przy grobach żołnierskich, gdzie odbyły się przemówienia oraz złożono kwiaty.

            Szkoła w Klimontowie zawsze jest obecna podczas uroczystości patriotycznych na terenie naszej gminy.